Sulhi DönmezerEğitim Merkezi

Sulhi Dönmezer Eğitim Merkezi

Ülkemiz ceza infaz kurumları personelinin ulusal ve uluslararası standartlarda hizmet vermesine katkı sağlamak amacıyla yapılan ve ülkemizde faaliyet göstermekte olan 5 eğitim merkezinden biri olan İstanbul Ceza İnfaz Kurumları Ve Tutukevleri Personeli Sulhi Dönmezer Eğitim Merkezi’nin onarım ve tadilat projesine şirketimiz tarafından 27.01.2017 tarihinde başlanmıştır.
Eğitim merkezinde hizmet içi ve hizmet öncesi eğitim programları gerçekleştirilmekte ve eğitimler Adalet Bakanlığı tarafından görevlendirilmiş öğretim görevlileri başta olmak üzere akademik personel ve alanlarında uzman kişiler tarafından verilmektedir. Eğitim Merkezi’nde düzenlenen eğitim programları kapsamında ayrıca konferanslar verilmekte, geziler düzenlenmekte, sosyal-kültürel ve sportif faaliyetlerde organize edilmektedir.

Biz Ne Yaptık?

12.146.225,00 TL sözleşme bedelli 25.000,00 m2 kapalı, 10.000,00 m2 peyzaj alanlı, Sulhi Dönmezer Eğitim Merkezi Onarım Ve Tadilat Yapım İşi’nde; ıslak mekanlarda mevcut seramik ve fayansların sökülmesi sonrasında zeminde tesfiye betonu, yalıtım izolasyon üzeri 60*60 granit seramik kaplama, duvarda kaba sıva üzeri 25*40 seramik kaplama, kompakt lamine malzemeyle ara bölme duvar ve kapı kanatları takıldı. Füme renkli ayna ve alüminyum asma tavan montajı yapıldı.

Dış cephede silikon camlı cephe uygulaması yapıldı ve mevcut pencere doğramaları sökülerek yerine profil kör kasa üzerine ısı yalıtımlı alüminyum pencere doğramaları takıldı. Cephede 6 cm’lik taş yünü ile mantolama yapılarak bazı bölümlerde mekanik mermer kaplama, bazı bölümlerde de dış cephe sıvası ve silikonlu dış cephe boyası uygulandı..

Merdivenler mevcut kaplamalar sökülerek, yerine doğal granit malzemeyle rıhtlar dahil basamak kaplamaları yapıldı. Asansörlerin çevreleri renkli mermer ile kaplandı.

Bağımsız bölüm oda duvarlarında sıva tamiri sonrasında saten alçı ve iç cephe boyası uygulandı. Kullanım alanına göre, bazı zeminlerde laminat kaplama, bazı bölümlerde de 40*40 karelaj halı kaplaması uygulandı. Mevcut kapı doğramaları sökülerek yerine laminat kapı ve kasaları ile bunlara uygun aksesuarları monte edildi. Tavan, alçı levhalarla asma tavan oluşturularak saten alçı üzeri iç cephe boyası ile boyandı. Dilatasyonlarda duvar ve zemin dilatasyon fugaları montajı yapıldı.
Spor salonunda, zeminde self leveing üzerine pvc esaslı zemin döşeme kaplaması, duvarlarda darbe emici duvar kaplaması yapıldı.
Teras kat üzerine mevcut kaplamaların sökülmesi sonrasında tesfiye beton üzerine buhar kesici ve ısı yalıtım amaçlı 8 cm’lik XPS, eğim betonu üzerine 2,00 mm lik UV korumalı saf polyurea esaslı püskürtme su yalıtımı yapıldı.
Çevre düzenlemesi için mevcutta bulunan terrazo döşeme kaplamaları söküldü, yerine andezit taş kaplama ve bordür imalatları yapıldı. Diğer kısımlarda helikopter tepsili eğimli beton üzerine baskılı asfalt saha kaplaması yapıldı.
05.12.2018 tarihi itibarıyla Eğitim Merkezi onarım ve tadilat yapım işi tamamlandı. Adalet Bakanlığı Teknik İşleri Daire Başkanlığı’na teslim edildi ve hizmete açıldı.

Resim Galerisi

Resimler
Safa Restorasyon © Tüm hakları saklıdır. | Kişisel Verilerin Korunması
Diller

Diller